Utalentowana pianistka wykonała przebój "Bohemian Rhapsody" Queen

Zobacz, jak brzmi utwór "Bohemian Rhapsody" w wykonaniu niezwykle utalentowanej pianistki!

Aleksandra Kuznetsova, występująca pod pseudonimem "Gamazda" to pochodząca z Rosji 27-letnia artystka, która słynie z wykonywania coverów znanych rockowych przebojów. Jej aranżacja utworu "In the End" Linkin Park ma obecnie ponad 10 mln wyświetleń na YouTube. Zobaczcie, jak poradziła sobie z legendarną piosenką zespołu Queen:

 

Gamazda pochodzi z rodziny muzyków i od małego była kształcona w tym kierunku. W wieku 3 lat zaczęła swoją przygodę z grą na pianinie. W 2014 roku ukończyła Konserwatorium Moskiewskie, gdzie otrzymała klasyczne wykształcenie muzyczne. Pięć lat później założyła kanał "Gamazda" w serwisie YouTube, na którym zamieszcza fortepianowe covery popularnych rockowych utworów. Publikowane przez nią aranżacje są pełne pasji i radości. Artystka zdradziła, że uwielbia grać Metallikę, Rammsteina i The Cranberries.

Freddie Mercury napisał singiel "Bohemian Rhapsody" do albumu "A Night in the Opera" z 1975 roku. W ciągu roku sprzedano ponad 1 mln kopii utworu. Jest on uznawany za przełomowy kawałek w karierze zespołu Queen oraz ich magnum opus. Łączy w sobie trzy odrębne gatunki muzyczne: a capella, balladę operową oraz hard rocka.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!