Przebój "Sweet Child o' Mine" Guns N' Roses wykonany na fortepianie i wiolonczeli

Jak brzmiałby ten legendarny rockowy kawałek, gdyby napisał go wzruszony ojciec prowadzący pannę młodą do ołtarza? Tak muzycy z zespołu The Piano Guys zinterpretowali piosenkę "Sweet Child o' Mine". Posłuchajcie ich pełnego emocji coveru!

The Piano Guys to grupa muzyków, którzy zajmują się aranżacją i wykonaniem znanych utworów na fortepianie i wiolonczeli. W jej skład wchodzą: pianista Jon Schmidt, wiolonczelista Steven Sharp Nelson, kamerzysta Paul Anderson, producent muzyczny Al van der Beek. Początkowo zespół miał być jedynie elementem promocji sklepu muzycznego Andersona. Ich kanał w serwisie YouTube stał się jednak na tyle popularny, że Anderson zdecydował się zamknąć sklep i razem z pozostałymi członkami grupy zajął się wyłącznie karierą muzyczną. Jeden z ich najpopularniejszych coverów: "A Thousand Years" Christiny Perry, liczy sobie prawie 200 mln wyświetleń.

Zobaczcie ich wykonanie przeboju Guns N' Roses "Sweet Child o' Mine":

 

Singiel "Sweet Child o’ Mine" pochodzi z debiutanckiego albumu Guns N’ Roses "Appetite for Destruction" (1988). Jest to jedyny utwór w repertuarze zespołu, który znalazł się na szczycie listy przebojów magazynu Billboard. Powstał przypadkiem podczas próbnej sesji członków zespołu, kiedy perkusista Steven Adler i gitarzysta Slash zaczęli grać przypadkową melodię na rozgrzewkę.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!