Utalentowany artysta wykonał przebój "Zombie" w górskiej scenerii

Posłuchajcie melodycznego głosu Dave'a Winklera, który w swojej przeróbce piosenki "Zombie" do złudzenia naśladuje ton i brzmienie Dolores O'Riordan.

Dave Winkler to pochodzący z Niemiec, utalentowany gitarzysta i wokalista, który na swoim kanale na YouTube zamieszcza akustyczne przeróbki znanych i popularnych utworów. Tym razem nagrał znakomity cover ballady zespołu The Cranberries, "Zombie". Zobaczcie jego wykonanie poniżej:

 

"Zombie" jest najsłynniejszym kawałkiem grupy The Cranberries i często powraca do nas w nowych odsłonach. Mogliśmy go usłyszeć w wersji a capella, na wiolonczeli i fortepianie, czy na miniaturowej perkusji. Oryginalnie został wydany w 1994 roku na płycie "No Need to Argue" The Cranberries. Został napisany przez wokalistkę zespołu, Dolores O’Riordan. Więcej informacji na temat tego utworu znajdziecie tutaj.

The Cranberries to irlandzki zespół rockowy. Został założony w 1989 roku przez wokalistę Nialla Quinna, gitarzystę Noela Hogana, basistę Mike’a Hogana oraz perkusistę Fergala Lawlera. Początkowo występowali oni pod nazwą the Cranberry Saw Us. Po roku Quinn został zastąpiony przez Dolores O’Riordan, a grupa zmieniła nazwą na The Cranberries. Ich debiutancki album "Everybody Else Is Doing It, So Why Can't We?" okazał się dużym sukcesem.

15 stycznia 2018 roku zmarła niespodziewanie Dolores O’Riordan. Oficjalną przyczyną śmierci było utonięcie w wannie spowodowane upojeniem alkoholowym. Rok później The Cranberries wydali swój ostatni album "In the End" z tytułową piosenką, którą Dolores nagrała tuż przed swoją śmiercią.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!