9 wokalistów wykonało wzruszający cover przeboju "Nie pytaj o Polskę"

Wokaliści z kanału Dzikie Ucho zaśpiewali razem piosenkę "Nie pytaj o Polskę". Posłuchajcie tego zaskakującego wykonania!

Dzikie Ucho to kanał na YouTube prowadzony przez Annę Szczykutowicz, specjalizujący się w szerzeniu wiedzy o kulturze popularnej poprzez gry i zagadki. Do osób, które uczestniczą w tworzeniu kanału, należą wokaliści tacy jak: Kamil Bijoś z chóru Sound'n'Grace, Dagmara Jaworska z programu "Jaka to melodia", Małgorzata Nakonieczna z zespołu SOULOVE, czy Magda Wasylik, która zagrała m.in. księżniczkę Annę z "Krainy Lodu". W nagraniu "Nie pytaj o Polskę" wzięli udział również: Zuza Makowska, Paweł Skiba, Martin Fitch, Oksana Predko oraz Małgorzata Kozłowska. Co sądzicie o ich wersji utworu Ciechowskiego?

 

Autorem piosenki "Nie pytaj o Polskę" jest Grzegorz Ciechowski, który wykonał ją ze swoim zespołem Obywatel G. C. Utwór został wydany w 1988 roku i znalazł się na płycie "Tak! Tak!". Był to drugi album Obywatela G.C., czyli grupy o zmiennym składzie, którą Ciechowski założył po rozpadzie zespołu Republika. Została ona rozwiązana w 1992 roku, kiedy nastąpiła reaktywacja Republiki.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!