Akustyczny cover przeboju George'a Michaela

Tym razem bez saksofonu, a z gitarą. Zobaczcie, jak utalentowany muzyk poradził sobie z hitem "Careless Whisper"!

Dave Winkler to pochodzący z Niemiec muzyk, który od 8 lat umieszcza w sieci covery znanych przebojów. Na filmach artyście niemal zawsze towarzyszy gitara i to głównie na niej opiera aranżację piosenek. Obecnie jego kanał subskrybuje ponad 300 tys. widzów, których stale przybywa. Wśród wielu nagranych przez Dave'a utworów możemy znaleźć między innymi "Careless Whisper" George'a Michaela w bardzo minimalistycznej, ale poruszającej odsłonie. Zobaczcie, jak brzmi ten ponadczasowy przebój w jego wykonaniu!

 

Utwór "Careless Whisper", choć napisany przez duet Wham! i umieszczony na ich albumie "Make It Big" w 1984 roku, niemal na całym świecie został wydany jako solowy singiel George'a Michaela. Krótko po premierze stał się światowym hitem i zajął pierwsze miejsce na listach przebojów w prawie 25 krajach. Sprzedał się w ponad 6 milionach egzemplarzy, w tym w 2 milionach w samych Stanach Zjednoczonych.

Dave WinklerUtalentowany artysta wykonał przebój "Zombie" w górskiej scenerii

George Michael stworzył utwór mając zaledwie 18 lat. Dorabiał wtedy jako DJ i usłyszał dziś już kultowy motyw saksofonu, gdy podawał kierowcy autobusu, którym jechał do pracy, pieniądze za bilet. Choć jest to bezsprzecznie jeden z najpopularniejszych przebojów muzyka, on sam nigdy za nim nie przepadał. Twierdził nawet, że czuł się rozczarowany faktem, że piosenka o mało wyrafinowanym tekście może znaczyć tak wiele dla tysięcy osób. 

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!