Jak brzmi "Bad" Michaela Jacksona zagrane na eufonium?

Muzyczny kwartet wykonał cover jednego z największych przebojów Króla Popu, korzystając z oryginalnego instrumentu - eufonium, czyli tuby tenorowej. Sprawdźcie, jak brzmi "Bad" w tak nietypowej odsłonie!

Grupę FivE Quartet wzięła sobie za cel popularyzację mało znanego reprezentanta grupy instrumentów dętych - eufonium, wykonując na nim covery znanych utworów. Kwartet działa na YouTubie już od 2013 roku. W tym czasie muzycy z FivE Quartet odbyli kilka tras koncertowych po Stanach Zjednoczonych oraz wydali własną płytę, "Play", w 2017 roku.

Na kanale grupy możemy zobaczyć między innymi cover utworu "Bad" Michaela Jacksona, zagrany oczywiście na wspomnianym wyżej instrumencie. Nagraniu towarzyszy teledysk, w którym muzycy demonstrują także swoje umiejętności taneczne. Zobaczcie, jak brzmi ich wersja "Bad"!

 

"Bad" to tytułowy singiel z siódmej solowej płyty Michaela Jacksona, wydany w 1986 roku. Początkowo miał być nagrany w duecie z Princem, uważanym za największego "rywala" Jacksona. Piosenka jest jedną z najpopularniejszych z dorobku muzyka. Równie znany jest także nagrany do niej teledysk, wyreżyserowany przez Martina Scorsese. W istocie jest to krótkometrażowy film, opowiadający o chłopaku, który wraca z prywatnej szkoły do rodzinnego domu w złej części miasta. Piosenka była siódmym utworem Jacksona, który trafił na pierwsze miejsce listy Billboard Hot 100.  

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!