Ptasi cover motywu przewodniego "Squid Game"

Jeśli tak jak 111 milionów osób na całym świecie obejrzeliście już "Squid Game", na pewno nie raz zdarzało wam się nucić tę melodię. Teraz możecie jej posłuchać w wersji upierzonych wykonawców!

"Squid Game" błyskawicznie stało się internetowym fenomenem, inspirując twórców do podążania za trendem i kreowania najróżniejszych materiałów nawiązujących do serialu. Jednym z jego elementów, który szczególnie przypadł widzom do gustu, jest motyw przewodni i jednocześnie czołówka, "Way Back Then". Nic więc dziwnego, że utwór doczekał się tysięcy najróżniejszych przeróbek i coverów.

Możemy wśród nich znaleźć naprawdę kreatywne wykonania, takie jak to zaprezentowane na kanale Insane Cherry na YouTubie. Autorowi filmu udało się tak dobrać odgłosy różnych ptaków, by po zmontowaniu brzmiały niemal identycznie jak oryginalna wersja utworu. Posłuchajcie, jak brzmi charakterystyczna melodia "Way Back Then" zaśpiewana przez ptaki! 

 

Serial "Squid Game" pojawił się na Netfliksie 17 września 2021 roku i bardzo szybko stał się światowym hitem. Produkcję w ciągu pierwszych 28 dni od premiery obejrzało 111 milionów widzów na całym świecie, czyniąc ją najchętniej oglądaną w historii serwisu. 

Kadry z serialu Squid GameJak dobrze znasz serial "Squid Game"? [QUIZ]

Ścieżka dźwiękowa do serialu została stworzona przez południowokoreańskiego kompozytora, Junga Jae-il, który wcześniej pracował przy filmach Bonga Joon-ho, "Okja" oraz "Parasite". Druga produkcja otrzymała w 2019 roku Złotą Palmę na 72. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes i aż 4 Oscary w kategoriach: "Najlepszy film", "Najlepszy reżyser", "Najlepszy film międzynarodowy" oraz "Najlepszy scenariusz oryginalny".

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!