Przebój Cindy Lauper zagrany na ukulele

Hawajska artystka wykonała cover utworu "Time After Time" na instrumencie pochodzącym z jej rodzinnych stron - ukulele. Sprawdźcie, jak brzmi w jej wykonaniu jedenen z największych hitów Cindy Lauper!

Cynthia Lin to piosenkarka specjalizująca się w grze na ukulele. Instrument został stworzony na podobieństwo instrumentów portugalskich, które pod koniec XIX wieku przywieźli ze sobą na wyspę imigranci z Madery. Jego nazwa w języku hawajskim oznacza "skaczącą pchłę", co prawdopodobnie odnosi się do szybkiego ruchu palców podczas grania.

Cynthia od ponad 10 lat publikuje w serwisie YouTube zagrane na ukulele covery znanych utworów. Jest autorką projektu "#100DaysOfUkuleleSongs", który polega na udostępnianiu w sieci zagranych na instrumencie piosenek codziennie przez 100 dni. Najnowszy utwór, którego możemy posłuchać na kanale Cynthia Lin Music to "Time After Time" Cindy Lauper. Zobaczcie, czy hawajska wersja ponadczasowego przeboju przypadnie wam do gustu! 

 

 "Time After Time" to utwór stworzony w 1983 roku przez Cindy Lauper i Roba Hymana, pochodzący z debiutanckiego albumu artystki, "She's So Unusual". Piosenka szybko stała się jedną z największych przebojów gwiazdy. Dostała nominację do nagrody Grammy w kategorii "Piosenka roku". Proces powstawania słynnego utworu zaczął się od tytułu: Lauper zobaczyła go w magazynie "TV Guide" - "Time After Time" to nazwa filmu science-fiction z 1979 roku. 

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!