Gwiazda "Gambitu Królowej" w przeboju Petuli Clark "Downtown"

Anya Taylor - Joy zaśpiewała utwór "Downtown" na potrzeby filmu "Ostatniej nocy w Soho", którego premiera odbędzie się już 29 października 2021 roku.

Gwiazda popularnego serialu Netfliksa, "Gambit Królowej", powraca do lat 60. za sprawą roli w horrorze psychologicznym "Ostatniej nocy w Soho", w reżyserii Edgara Wrighta. Aktorka nagrała na potrzeby produkcji cover przeboju Petuli Clark z 1964 roku, "Downtown". Anya Taylor - Joy zaprezentowała znany utwór w nowej, tajemniczej odsłonie. Posłuchajcie, jak brzmi jej wykonanie!

 

Film "Ostatniej nocy w Soho" opowiada o Eloise, początkującej projektantce, która w zagadkowy sposób przenosi się do lat.60. Będąc w przeszłości, przemienia się w zjawiskową piosenkarkę Sandie, w którą wciela się Anya Taylor - Joy. W obsadzie znaleźli się także Matt Smith, odtwórca roli księcia Filipa w serialu "The Crown" oraz Diana Rigg, gwiazda filmu "W służbie Jej Królewskiej Mości" i serialu "Gra o Tron" - była to ostatnia rola aktorki, która zmarła na raka płuc w 2020 roku.

 

Piosenka "Downtown" została skomponowana w 1964 dla Petuli Clark przez Toniego Hatcha. Swoje wersje utworu nagrała między innymi Dolly Parton i Emma Bunton z zespołu Spice Girls.  "Downtown" znalazło się na ścieżkach dźwiękowych filmu "Przerwana lekcja muzyki", z Winoną Ryder i Angeliną Jolie w rolach głównych, oraz w serialu "Zagubieni". 

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!