Najszybszy pianista świata wykonał poruszający cover hitu "Bohemian Rhapsody"

Rekordzista Guinnessa - Peter Bence ponownie zachwycił fanów. Zobaczcie, co przygotował tym razem!

Światło dzienne ujrzała nowa aranżacja autorstwa pianisty rodem z Węgier. Tym razem podjął się przerobienia na fortepian przeboju "Bohemian Rhapsody" grupy Queen. Nagranie wykonane zostało z użyciem oszczędnych środków, jedną kamerą. Pianista nie używał też dodatkowego sprzętu do przetwarzania dźwięków, które powoduje, że można mieć wątpliwości czy gra jedna osoba, czy utwór wykonuje więcej muzyków. Tym razem liczy się tylko czyste brzmienie klasycznego fortepianu. I to jest piękne! Zobaczcie:

 

Kilka miesięcy temu utwór „Bohemian Rhapsody" przekroczył liczbę 1,6 miliarda odtworzeń w streamingu na całym świecie. Wynik ten to suma odtworzeń z wszystkich platform streamingowych takich jak Spotify, Apple Music czy Deezer oraz wyświetleń w na kanale Youtube. Na pozostałych miejscach uplasowały się następujące utwory „Smells Lile Teen Spirit" Nirvany, „Sweet Child O' Mine" i „November Rain" Guns N' Roses oraz „Take On Me" zespołu A-ha.

QueenJak dobrze znasz przebój "Bohemian Rhapsody" zespołu Queen? [QUIZ]

Peter Bence jest międzynarodowym, wielokrotnie nagradzanym wirtuozem fortepianu, kompozytorem, producentem i rekordzistą wpisanym do księgi rekordów Guinessa za bycie "najszybszym pianistą świata". 

Oprócz Youtube'owych sukcesów Peter może również pochwalić się ogromną liczbą zagranych koncertów. Tylko w 2017 odwiedził dwadzieścia krajów i wystąpił dla kilkudziesięciu tysięcy widzów.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!