Jak brzmi przebój "Dancing Queen" w stylu funk?

Zespół Scary Pockets nagrał energetyczny cover jednego z największych przebojów Abby. Sprawdźcie, czy "Dancing Queen" może brzmieć świetnie nie tylko w wersji disco!

Scary Pockets to zespół założony w Los Angeles przez Ryana Lermana i Jacka Contego. Od 2017 roku publikuje na YouTubie covery popularnych piosenek, zagrane w stylu muzyki funk.
Ostatnio na kanale grupy pojawił się cover  jednego z najpopularniejszych i uwielbianych utworów Abby - "Dancing Queen". Zobaczcie, jak klasyka lat 70. brzmi w wersji funky! 

 

Funk to gatunek muzyki, który powstał w drugiej połowie lat 60. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Jest mieszkanką soulu, jazzu i R&B. Najbardziej znani artyści, którzy wykonywali muzykę funk to: James Brown, Prince, zespoły Earth, Wind & Fire oraz Kool & The Gang

Utwór "Dancing Queen" pochodzi z czwartego albumu Abby "Arrival", wydanego w 1976 roku. Piosenka została napisana jako prezent ślubny dla królowej Sylwii, żony króla Szwecji, Karola XVI Gustawa. Jest to jeden z największych przebojów Abby. Jako jedyny z dorobku zespołu zajął 1. miejsce na amerykańskiej liście Billboard Hot 100. Jest to także najpopularniejsza piosenka grupy w Wielkiej Brytanii, a jego wielką fanką jest podobno sama królowa Elżbieta II

Abba10 największych przebojów ABBY

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!