Jak brzmiałby utwór "Every Breath You Take", gdyby powstał w średniowieczu?

Constantine Bard stworzył cover kultowego przeboju The Police w stylu inspirowanym muzyką średniowiecza, zwanym bardcore. Posłuchajcie, jak brzmi "Every Breath You Take" w wersji sprzed ponad 600 lat!

Constantine Bard to muzyk, który tworzy i udostępnia w serwisie YouTube unikatowe covery znanych przebojów. Przerabia popularne piosenki na wersje instrumentalne, inspirowane muzyką średniowiecza. Możemy w nich usłyszeć używane w tamtych czasach instrumenty, takie jak lutnia, lira, harfa, flet lub fidel.

Jednym z wielu utworów, które Constantine Bard przerobił na średniowieczne wersje, jest przebój zespołu The Police, "Every Breath You Take". Zobaczcie, czy taka wersja przypadnie wam do gustu! 

 

W 2020 inspirowane muzyką średniowiecza covery stały się na tyle popularne w Internecie, że przyczyniły się do powstania nowego mikro-gatunku muzycznego, nazywanego bardcore. Nazwa pochodzi od bardów - celtyckich pieśniarzy występujących na dworach na terenie dzisiejszych Wysp Brytyjskich między XI a XVII wiekiem. 

"Every Breath You Take" to jeden z najpopularniejszych utworów The Police, pochodzący z albumu "Synchronicity" z 1983 roku. Piosenka podbiła światowe listy przebojów, zajmując pierwsze miejsce m.in w brytyjskim i amerykańskim notowaniu. W 1984 roku zdobyła nagrodę Grammy w kategorii "Piosenka roku". 

Koncert Stinga w Chicago10 największych przebojów Stinga i The Police

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!