Oryginalny cover przeboju "Bella Ciao" zagrany na tabli

Muzyczny duet stworzył wyjątkowy cover piosenki przewodniej z serialu Netfliksa "Dom z papieru". Posłuchajcie, jak brzmi utwór "Bella Ciao" zagrany na tradycyjnym indyjskim instrumencie - tabli!

Na kanale "Netflix Asia" w serwisie YouTube pojawiła się specjalna seria coverów piosenki "Bella Ciao", znanej jako motyw przewodni jednego z największych serialowych hitów Netfliksa - "Dom z papieru".

Jednym z opublikowanych przez kanał coverów jest ten nagrany przez Shauna Vindę i Vishala Choprę. Inspiracją do jego stworzenia stała się tradycyjna muzyka Indii, skąd obaj pochodzą. Shaun specjalizuje się w grze na tabli, czyli indyjskim instrumencie, przypominającym bębenek. Posłuchajcie, jak tabla sprawdza się w przeboju "Bella Ciao"! 

 

Korzenie piosenki "Bella Ciao" sięgają XIX wieku, gdy podobną pieśń "Alla mattina appena alzata" śpiewały w ramach protestu kobiety pracujące na polach ryżowych w północnych Włoszech, nazywane po włosku "mondine". Utwór został zmodyfikowany i przyjęty w latach 40. XX wieku jako antyfaszystowski protest song włoskich partyzantów. Od tamtej pory znany jest na całym świecie jako hymn wolności i oporu.

Dom z papieru"Dom z papieru": 5 ciekawostek, o których mogliście nie wiedzieć

Przez lata doczekał się wielu coverów, swoje wersje nagrali między innymi Mary Hopkin, Tom Waits, Chór Aleksandrowa i Goran Bregović. W 2017 piosenka "Bella Ciao" zyskała ogromną popularność za sprawą serialu Netfliksa "Dom z papieru", w którym często się pojawia jako motyw muzyczny.
Produkcja stała się światowym fenomenem i ostatecznie doczekała się aż 5 sezonów. Pierwszą część finałowego sezonu miała premierę 3 września, natomiast druga pojawi się w Netfliksie już 3 grudnia 2021 roku! 

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!