Piękny cover "No Time To Die" zagrany na kalimbie

Utalentowany artysta zagrał na kalimbie tytułową piosenkę z najnowszego filmu o przygodach Jamesa Bonda "Nie czas umierać", którą w oryginale śpiewa Billie Eilish. Sprawdźcie, czy ten utwór spodoba Wam się w takiej odsłonie!

Na kanale "Kalimba Cover Music" w serwisie YouTube regularnie pojawiają się najróżniejsze piosenki, zarówno te z czołówek list przebojów, jak i hity poprzednich dekad, a także utwory pochodzące ze ścieżek dźwiękowych popularnych filmów. Artysta tworzący kanał, który póki co pozostaje anonimowy, rozpoczął działalność w styczniu 2021 roku i już udało mu się zdobyć prawie 40 tysięcy subskrybentów. 

Ostatnio na kanale pojawił się cover piosenki "No Time To Die" Billie Eilish, pochodzącej z najnowszej odsłony serii o agencie 007, o tym samym tytule. Posłuchajcie, jak brzmi ten utwór zagrany na kalimbie! 

 

Kalimba, znana także jako zanza, mbira, canca lub insimbi, to instrument zaliczany do grupy idiofonów, pochodzący z Afryki. Gra na niej polega na delikatnym szarpaniu kciukami metalowych języczków, których długość decyduje o wysokości dźwięku. 

"No Time To Die" to piosenka napisana przez Billie Eilish i jej brata Finneasa O'Conella, stworzona na potrzeby 25. filmu z serii o Jamesie Bondzie, o tym samym tytule. Demo stworzone przez rodzeństwo trafiło do Hansa Zimmera, który był głównym kompozytorem muzyki do filmu.

W trakcie nagrań Billie miała niecałe 18 lat, co sprawiło, że stała się najmłodszą twórczynią i  wykonawczynią piosenki do filmu o Jamesie Bondzie w historii.

Utwór otrzymał nagrodę Grammy w kategorii "Najlepsza piosenka napisana dla mediów wizualnych". 

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!