Jak brzmi klubowa wersja przeboju "Don't You Want Me"?

Niemiecki producent Purple Disco Machine wziął na warsztat synthpopowy szlagier "Don't You Want Me" z repertuaru The Human League.

Remix „Don’t You Want Me" ukazuje się z okazji 40-lecia utworu, który miał premierę w 1981 roku i był najlepiej sprzedającym się singlem roku oraz piątą najpopularniejszą piosenką dekady. W Wielkiej Brytanii „Don’t You Want Me" było numerem 1 na liście przebojów na święta 1981 roku, a w USA singiel dotarł na szczyt notowania Billboardu w 1982 roku.

Nowa, jeszcze bardziej roztańczona wersja „Don’t You Want Me" przygotowana przez Purple Disco Machine, to następca przeboju „Dopamine", który zapewnił niemieckiemu twórcy 9 milionów streamów na Spotify. Utwór trafił też na jego najnowszy album „Exotica".

 
Bardzo podoba mi się remix „Don’t You Want Me" przygotowany przez Purple Disco Machine, bo moja ulubiona popularna muzyka to właśnie disco. Od dawna przysłuchuję się temu, co tworzy Tino Schmidt, zarówno jego oryginalnym utworom jak i remiksom. Chociaż podoba mi się, kiedy remiksy zupełnie różnią się od pierwotnej wersji piosenki, jestem zachwycony, że miks Tino w pełni uchwycił ducha naszego utworu. Odświeżył go, uaktualnił i teraz „Don’t You Want Me" może konkurować ze współczesnymi tanecznymi numerami. Będę słuchał tego remiksu tak głośno, jak pozwolą mi sąsiedzi.

- komentuje Phil Oakey, frontman The Human League.

Angielska synthpopowa grupa The Human League powstała w Sheffield w 1977 roku. Początkowo był to eksperymentalny, elektroniczny zespół, który po podpisaniu kontraktu z Virgin Records zyskał międzynarodowy sukces. W trakcie kariery formacja wydała 9 studyjnych albumów, dwie płyty z remiksami i jedną koncertową, a także 6 EP-ek, 30 singli i kilka kompilacji.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!