Poruszający cover przeboju Guns N' Roses w wykonaniu zdolnej pianistki

Pianistka Gamazda zagrała swoją wersję jednego z najpopularniejszych utworów zespołu Guns N' Roses "November Rain". Posłuchajcie, jak w takiej wersji brzmi niezapomniany przebój lat 90.!

Pianistka, która działa na YouTubie pod pseudonimem Gamazda, po raz kolejny zachwyciła swoim talentem. Tym razem pochodząca z Rosji artystka zaprezentowała niezwykły cover utworu "November Rain" zespołu Guns N' Roses, uważanego za jeden z najważniejszych w historii muzyki rockowej.

Posłuchajcie, jak brzmi przebój "November Rain" w wersji instrumentalnej! 

 

Gamazda zadbała także o pasującą do klimatu utworu scenografię, inspirowaną kultowym teledyskiem Guns N' Roses.

Klip, wyreżyserowany przez Andy'ego Morahana, jest jednym z najdroższych w historii - jego budżet przekroczył 1,5 miliona dolarów. Przedstawia wokalistę grupy Axla Rosa podczas ślubu ze swoją ówczesną dziewczyną, Stephanie Seymour, który później opłakuje ukochaną na jej pogrzebie. Te wydarzenia przeplatane są z koncertem zespołu z udziałem orkiestry symfonicznej w Orpheum Theatre w Los Angeles.

Teledyski do utworów "November Rain", "Don't Cry" I "Estranged" nieoficjalnie tworzą trylogię, która przedstawia fabularyzowaną historię miłości Axla i Stephanie. 

Utwór "November Rain" został napisany przez Axla Rosa w 1991 roku na trzeci album zespołu Guns N' Roses - "Use You Illusion I". Gitarzysta grupy Slash zdradził w swojej autobiografii, że oryginalna wersja utworu postała w 1986 roku i trwała aż 18 minut. Ta oficjalna, trwająca niecałe 9 minut, do dziś jest najdłuższą piosenką, która trafiła do pierwszej dziesiątki notowania Billboard Hot 100.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!