Powstał pierwszy oficjalny teledysk do przeboju Budki Suflera "Jolka, Jolka pamiętasz"

Były wokalista Budki Suflera - Felicjan Andrzejczak - opublikował w serwisie YouTube oficjalny teledysk do jednego z najbardziej kultowych przebojów zespołu. Sprawdźcie, jak prezentuje się clip do piosenki "Jolka, Jolka pamiętasz"!

Utwór "Jolka, Jolka pamiętasz" to wyjątkowa pozycja w historii polskiej muzyki. Kawałek miał premierę w 1982 roku i znalazł się na płycie Budki Suflera pt. "1974-1984". Przebój został zaśpiewany przez ówczesnego wokalistę zespołu - Felicjana Andrzejczaka. Autorem tekstu był Marek Dudkiewicz. Natomiast muzyka została skomponowana przez Romualda Lipko. Nowopowstały teledysk ma być hołdem dla zmarłego w ubiegłym roku kompozytora. 

Klip został wyreżyserowany przez Janusza Tatarkiewicza. Ponad sześciominutowy materiał wideo składa się z wielu niekonwencjonalnych i intrygujących ujęć. Na swoim oficjalnym profilu na Facebooku Felicjan Andrzejczak podziękował Gminie Świebodzin za pomoc w realizacji teledysku. Zobaczcie, jak wglądają efekty tej współpracy!

 

Kawałek "Jolka, Jolka pamiętasz" okazał się ogromnym hitem. Piosenka znajdowała się na pierwszym miejscu "Listy Przebojów Programu Trzeciego" i została wykorzystana w filmie "Zwerbowana miłość". Dodatkowo utwór uplasował się na ósmej pozycji w rankingu "Polski Top Wszechczasów".

Bohaterka piosenki pt. "Jolka, Jolka pamiętasz" istnieje w rzeczywistości. Marek Dudkiewicz poznał kobietę nad morzem w 1982 roku. Jolka była wtedy w związku z innym mężczyzną, który przebywał wówczas w Anglii. Dudkiewicz postanowił opisać swój wakacyjny romans w piosence. Wszystkie historie, o których śpiewa Felicjan Andrzejczak, wydarzyły się naprawę.  

Polecamy również: 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!