Jak brzmi utwór "I Will Survive" zagrany na ulicy?

Allie Sherlock i Fabulous Fabio wykonali uliczny cover przeboju "I Will Survive". Posłuchajcie, jak brzmi hit Glorii Gaynor zagarny w tak niecodziennych okolicznościach!

Allie Sherlock to irlandzka wokalistka, która prężnie działa na YouTubie. Artystka znana jest ze swoich ulicznych występów w Dublinie i Cork. Kobieta śpiewa głównie covery znanych na całym świecie kawałków, a jej kanał w serwisie YouTube obserwuje ponad 5 milionów internautów. 

Tym razem Allie wzięła na warsztat kultowy przebój "I Will Survive" i do współpracy zaprosiła artystę o pseudonimie Fabulous Fabio. Dwójka muzyków rozstawiła sprzęt na jednym z ruchliwych skrzyżowań i rozpoczęła swój występ. Ich wykon zebrał niemałą publikę, która była oczarowana "kameralnym koncertem". Sprawdźcie, czy taka wersja utworu przypadnie Wam do gustu!

 

Piosenka "I Will Survive" została stworzona przez Freddiego Perrena i Dino Fekarisa i po raz pierwszy wykonana przez Glorię Gaynor. Singiel swoją premierę miał w październiku 1978 roku i szybko stał się klasykiem muzyki disco. Błyskawicznie dotarł na szczyty list przebojów w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii

Piosenka uważana jest za symbol kobiecej niezależności. Tekst utworu przekazuje historię pewnej osoby, która po rozstaniu z ukochanym nabiera pewności siebie. Kawałek ma bardzo motywujący przekaz. Przykładem oddziaływania piosenki może być fakt, że była ona hymnem piłkarskiej reprezentacji Francji na Mundialu w 1998 roku, w którym Francuzi odnieśli wielki triumf. 

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!