"Solidarni z Ukrainą": Justyna Steczkowska wykonała utwór "Wracam do domu". Artystka nie kryła wzruszenia

Artystka wystąpiła podczas niedzielnego koncertu "Solidarni z Ukrainą", który zorganizowała Telewizja Publiczna.

W związku z brutalną agresją Rosji Telewizja Polska zorganizowała koncert, by wyrazić solidarność Polaków z dzielnie walczącym narodem Ukrainy. Podczas koncertu wystąpiły największe gwiazdy sceny muzycznej m.in.: Ryszard Rynkowski, Viki Gabor, Filip Lato, Justyna Steczkowska, Izabela Trojanowska, FEEL, Natasza Urbańska, Maryla Rodowicz, Tomasz Karolak, Edyta Górniak, Rafał Brzozowski, Pectus, Golden Life, Blue Cafe, Kombi, Julia Balei oraz Sienna Gospel Choir.

Justyna Steczkowska wykonała tego wieczoru dwa utwory "Wracam do domu" i balladę "Modlitwa" z repertuaru Bułata Okudżawy. Artystka napisała na Facebooku:

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli, wrzucam fragment koncertu, gdzie wykonuję dwa utwory; "Wracam do domu" oraz przepiękną balladę "Modlitwa" - Bułata Okudżawy.
Widząc, jak wszyscy jednoczymy się, przeciwko agresji jestem pełna nadziei na to, że wojna nie będzie trwała długo. Wiem, że każda wojna, nawet krótka, niesie ze sobą długotrwałe konsekwencje, ale wierzę, że wszyscy damy sobie z tym radę utrzymując pokój w sercu każdego z nas.
Bądźmy dla siebie czuli i wyrozumiali, starajmy się być pełni empatii i zrozumienia, bo to nam wszystkim przyniesie pokój i spokój.
P.S. Za drobne fałsze w utworach Was przepraszam, ale naprawdę ciężko było mi śpiewać, mając codzienny kontakt z ludźmi na Ukrainie, których od lat znam i traktuję jak własną rodzinę i na których czekam, żeby ich przyjąć pod swój dach, ale oni nadal nie mogą się stamtąd wydostać... Emocje wzięły górę i ledwo co zaśpiewałam utwór "Modlitwa" do końca. Potok łez zalał mnie po zejściu ze sceny i dopiero powrót do domu dał mi ukojenie.
Jeśli to możliwe to proszę Was o wsparcie dla cywilów, a przede wszystkim dla dzieci.

Występy możecie zobaczyć poniżej:

 
 

W czwartek 24 lutego 2022 roku nad ranem polskiego czasu prezydent Władimir Putin ogłosił, że Rosja rozpoczyna wysyłanie wojsk na Ukrainę. Rosja przeprowadziła ataki na Ukrainę z trzech stron: z północy, wschodu i południa. Przeprowadzono ataki rakietowe na główne miasta i lotniska na Ukrainie. Ostrzelano kilkanaście miast i miasteczek, m.in. Ługańsk, Sumy, Charków, Czernihów i Żytomierz.

Flaga Ukrainy#PomagamUkrainie - nowa strona rządowa. Sprawdź, jak możesz pomóc!

Polacy od samego początku bardzo aktywnie zaangażowali się w pomoc Ukrainie i jej mieszkańcom. W ostatnich dniach zostało zorganizowanych wiele zbiórek odzieży, jedzenia, lekarstw i co najważniejsze otworzyliśmy swoje domy dla rodzin, które uciekają przed wojną.

Polecamy również:

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!