Eurowizja 2022: Kto jest rywalem Krystiana Ochmana?

Eurowizja 2022 coraz bliżej! 12 maja w drugim półfinale konkursu Eurowizji zaprezentuje nas Krystian Ochman z piosenką "River", która zdaniem bukmacherów ma szansę trafić nie tylko do finału, ale zająć też miejsce w pierwszej dziesiątce. Sprawdźcie, kto jest jego rywalem w półfinale Eurowizji 2022!

W tym roku wiążemy spore nadzieje z występem Krystiana Ochmana w konkursie Eurowizji 2022 w Turynie. Wokalista z tygodnia na tydzień podbija serca fanów z całej Europy, którzy pozytywnie oceniają jego występy na żywo w przedeurowizyjnych koncertach.  Entuzjazmu nie brakuje również w odniesieniu do pozostałych kandydatów, którzy razem z naszym reprezentantem będą walczyć o miejsce w finale.

Kto według nas ma jeszcze szansę na znalezienie się w głównym konkursie Eurowizji 2022 w Turynie? Przedstawiamy nasze propozycje!

1. Szwecja - Cornelia Jakobs

Wokalistka Cornelia Jakobs z delikatnym, popowym numerem "Hold Me Closer" ma spore szanse na zwycięstwo drugiego półfinału. Nikomu nieznana wcześniej artystka zdobyła uznanie w szwedzkich preselekcjach, a jej nagranie przekroczyło już 12 milionów przesłuchań w serwisie streamingowym Spotify od pierwszego dnia premiery.

 

2. Norwegia - Subwoolfer

W tym roku Norwegowie jako swojego kandydata do finału wybrali tajemnicze wilki z zespołu Subwoolfer. Piosenka "Give That Wolf a Banana" to połączenie popu i elektroniki, która wpada w ucho od pierwszego ugryzienia banana.

 

3. San Marino - Achille Lauro

Achille Lauro, tegorocznemu reprezentantowi San Marino nie można odmówić pomysłu na siebie. Artysta raz się przebiera za papieża, raz kreuje się na greckiego boga, a raz na kosmitę. Eurowizję 2022 podbija równie śmiało z piosenką "Stripper".

 

4. Finlandia – The Rasmus

Tych panów z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać! Zespół The Rasmus znany w Polsce z hitu "In The Shadows" debiutuje na eurowizyjnej scenie z piosenką "Jezebel" i ma wielkie nadzieje na finał.

 

5. Gruzja - Circus Mircus

Cyrk jest im bliski nie tylko z samej nazwy. Członkowie zespołu, których nie przyjęto do cyrku, postanowili zrobić coś dobrego dla muzyki i połączyć swoje siły, wydając wspólną płytę. Gruzję reprezentują z piosenką "Lock Me In".

 

6. Malta – Emma Muscat

Reprezentantka Malty – Emma Muscat – to rozpoznawalna gwiazda - która na swoim koncie ma kilka znanych hitów oraz występ z Erosem Ramazzottim. W tym roku planuje podbić serca słuchaczy z piosenką "I Am What I Am".

 

7. Holandia – S10

Holandia w tym roku na Eurowizji zabrzmi w języku niderlandzkim. Zdaniem słuchaczy siłą utworu "De Diepte", wykonywanego przez wokalistkę S10 jest jej niesamowita autentyczność, której trudno nie wierzyć. 

 

8. Ukraina -  Kalush Orchestra

Ukraina mimo trwającej wojny zdecydowała się na wzięcie udziału w Eurowizji 2022. Według sondaży to właśnie wybrany przez Ukraińców Kalush Orchestra z piosenką "Stefania" ma największe szanse na zwycięstwo w Eurowizji 2022. Czy tak będzie? Przekonamy się 10 maja w Turynie.  

 

9. Wielka Brytania: Sam Ryder

Sam Ryder, to brytyjski wokalista oraz gitarzysta, który został rozpoznawalny dzięki aplikacji Tik Tok, gdzie nagrywane przez niego covery osiągnęły zawrotną popularność. Na Eurowizji 2022 usłyszymy go z kosmicznie ciekawą piosenką "Space Man", z którą powalczy o miejsce w finale.

 

10. Łotwa – Citi Zeni

Łotwa w tym roku reprezentowana jest przez prawdziwych fanów wegetarianizmu! Zespół Citi Zeni przybliżył ten temat słuchaczom w piosence "Eat Your Salad", która w tym roku podbija Eurowizję 2022.

 

Polecamy również:

Kto Waszym zdaniem ma szansę na finał?

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!