"Dancing Queen": Kelly Clarkson wykonała poruszający cover przeboju grupy Abba

Kelly Clarkson zaśpiewała utwór "Dancing Queen" przy akompaniamencie fortepianu. Grupa Abba zareagowała na jej wykonanie.

W swoim show wokalistka Kelly Clarkson zaprezentowała znany przebój grupy Abba. Piosenka "Dancing Queen" w jej wykonaniu, ma zupełnie inne oblicze niż oryginał. Jest spokojna, wolna i nieco liryczna. To tak zwana wersja akustyczna utworu, której towarzyszy jedynie fortepian.

 

Występ przypadł do gustu wielu fanom zarówno Kelly jak i grupy Abba. Nagranie dotarło również do samych twórców tego hitu, którzy zareagowali bardzo pozytywnie. Na swoim oficjalnym profilu w mediach społecznościowych umieścili taki wpis:

To jest piękne Kelly Clarkson! Z radością powitamy Cię na koncercie Abba Voyage, aby pośpiewać!

Zespół Abba powrócił po wielu latach na scenę. Pod koniec 2021 roku została wydana płyta "Voyage", na którą z utęsknieniem czekali fani. W maju bieżącego roku odbędzie się seria eventów, po której prawdopodobnie Abba zakończy swoją działalność artystyczną. Koncerty odbędą się w Queen Elizabeth Olympic Park w Londynie. Być może, nie przez przypadek wybrano to miejsce. Wedle pogłosek, utwór "Dancing Queen" grupy Abba jest jedną z ulubionych piosenek królowej Elżbiety II.

Krótka historia utworu...

Piosenka "Dancing Queen" pierwotnie miała inny, roboczy tytuł, który brzmiał: "Boogaloo" i miała inny tekst. Wersja, którą znamy została napisana specjalnie dla królewskiej pary - królowej Szwecji Sylwii i króla Karola XVI Gustawa z okazji ich ślubu. Pierwsze wykonanie miało miejsce w przeddzień ceremonii, 18 czerwca 1976 roku w Kungliga Operan w Sztokholmie.             

Polecamy również:                 

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!