"Fajnie, że jesteś, Polsko!" Czyli 100-lecie odzyskania niepodległości w Radiu Złote Przeboje

Są miejsca w Polsce świadczące o sukcesie, który nasz kraj osiągnął w ciągu ostatnich stu lat. Są też ludzie, bez których Polska nie byłaby tak wyjątkowa. Poprzez spotkania na antenie z tymi niezwykłymi ludźmi i przez pełne wspomnień wycieczki chcemy Wam przypomnieć, że mamy bardzo wiele powodów do dumy. Słuchajcie nas w soboty od godziny 14:00. I przeczytajcie jeszcze tych kilka linijek poniżej.

Na antenie Radia Złote Przeboje odbyliśmy już niesamowitą podróż po Gdyni. Mieście, które powstało w ciągu zaledwie kilkunastu lat w miejscu rybackiej wioski. I wielkim porcie, który został zbudowany od podstaw.

Mały fragment tej „podróży” po Gdyni macie tutaj.

Port w GdyniPort w Gdyni Radio Złote Przeboje


Na zdjęciu widzicie plan jeszcze nieistniejącego portu. Plan, który własnoręcznie wykonał inżynier Tadeusz Wenda. Kim był ten człowiek? Wizjonerem, który stojąc na plaży ujrzał w wyobraźni wielki port. Posłuchajcie opowieści o nim i dowiedzcie się więcej.

Wydarzenia grudnia 1970 roku – to najbardziej tragiczna karta współczesnej historii Gdyni. O niej także mówiliśmy w czasie radiowej „podróży” po tym niezwykłem mieście. Popatrzcie teraz przez chwilę na zdjęcie, które tutaj prezentujemy. Widać na nim...

GdyniaGdynia Radio Złote Przeboje


No właśnie, co to takiego? Przejaw niepokorności Gdynian. Niech to jedno zdanie zachęci Was do posłuchania opowieści o pomniku, który nigdy nie powstał. Choć tak niewiele brakowało...

A już za tydzień w Radiu Złote Przeboje rozmowa z profesorem Andrzejem Bochenkiem – kardiochirurgiem – który w 1985 roku, razem z profesorem Zbigniewem Religą, przeprowadził pierwszą w Polsce transplantację serca!

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!