Serialowe piątki +: "Kruk. Czorny woron nie śpi"

W tym tygodniu w mini audycji "Serialowe piątki +" polecamy Wam serial "Kruk. Czorny woron nie śpi"! To drugi sezon podlaskiej historii komisarza Adama Kruka. Postaci złożonej, mierzącej się z wewnętrznymi demonami.

Postaci złożonej, mierzącej się z wewnętrznymi demonami. Kruk (w tej roli znakomity Michał Żurawski) wraca do Białegostoku, gdzie nie tylko prowadzi śledztwo dotyczące mafijnych interesów, ale też poddaje się rytuałom szeptów, które mają uzdrowić jego duszę. Pomaga mu w tym stara Szeptucha. CANAL+ wprowadza widzów w mroczny i pełen emocji świat Kruka w trailerze serialu.

Pierwszy sezon koncertował się na zewnętrznym świecie bohatera, który determinował jego świat wewnętrzny. W sezonie drugim mamy sytuację dokładnie odwrotną. Walka dobra ze złem, która rozgrywa się w głowie Kruka, ma swoje zobrazowanie w świecie zewnętrznym. Problem głównego bohatera determinuje, jaka jest ta opowieść 

– mówi Maciej Pieprzyca, reżyser.

Światło, które daje nadzieję i mrok, który go pochłania. To właśnie był główny klucz, wizualna idea tego sezonu

– mówi Witold Płóciennik, operator.

W "Kruk. Czorny woron nie śpi" pojawią się nowi, wyraziści bohaterowie, których losy na różne sposoby splatają się z historią tytułowego Kruka. Do obsady serialu dołączyli m.in. Magdalena Koleśnik, Leszek Lichota, Maria Sobocińska, Hubert Miłkowski, Zbigniew Stryj oraz Barbara Jonak. W drugiej serii rozwiną się także wątki postaci znanych już widzom z "Kruk. Szepty słychać po zmroku". Znaczącą rolę w życiu komisarza Kruka odegra stara Szeptucha i jej pełne podlaskich modlitw rytuały, którymi będzie próbowała pomóc mu odnaleźć się pośród mroku.

Serialowe piątki+Serialowe piątki+ CANAL+

Szeptucha pełni rolę przewodnika głównego bohatera. Jest bardzo związana z jego wątkiem od początku do końca

– zdradza reżyser.

Naszą mini audycję "Serialowe piątki +" usłyszycie w każdy piątek o 16:50 w Radiu Złote Przeboje!

embed

Kruk. Czorny woron nie śpiGwara z Podlasia w singlu promującym serial "Kruk. Czorny woron nie śpi" [WIDEO]

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!