Serialowe piątki +: "Paris Police 1900"

W tym tygodniu w mini audycji "Serialowe piątki +" polecamy Wam serial "Paris Police 1900"!

Przełom XIX i XX wieku zwykło nazywać się „Belle epoque", zwłaszcza gdy myśli się o Paryżu. Ten najświeższy francuski serial kryminalny, który wiarygodnie i bez upiększeń pokazuje pracę policji w tamtym czasie, może sprawić, że słowa o „pięknej epoce" nie będą już przechodzić tak łatwo przez gardło.

Oto brzydkie, brudne miasto rozdarte konfliktami, prefektura, w której ważniejsza jest walka o pozycję niż dążenie do sprawiedliwości. W samym środku tego bagna młody detektyw Antoin Jouin ma wyjaśnić sprawę wyłowionych z Sekwany zwłok. Dość szybko okazuje się, że temat, który wielu innych by zlekceważyło, może zachwiać fundamentami całego kraju.

Serialowe piątki+Serialowe piątki+ CANAL+

Twórcą tego ośmioodcinkowego serialu jest Fabien Nury, który kilkanaście lat temu napisał scenariusz do kinowej wersji słynnego kostiumowego serialu kryminalnego „Brygady Tygrysa", a niedawno filmową fabułę głośnej „Śmierci Stalina". W rolę detektywa Jouina wcielił się zaś Jeremie Laheurte, którego widzieliśmy wcześniej m.in. w „Życiu Adeli – rozdział 1 i 2" czy „Prywatnej wojnie".

Naszą mini audycję "Serialowe piątki +" usłyszycie w każdy piątek o 16:50 w Radiu Złote Przeboje!

embed

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!