Serialowe piątki +: "Billie Holiday"

W tym tygodniu w mini audycji "Serialowe piątki +" polecamy Wam film "Billie Holiday"!

Najnowsza filmowa biografia słynnej piosenkarki Billie Holiday, za którą grająca tytułową rolę Andra Day dostała w tym roku Złotego Globa i nominację do Oscara.

Holiday była jedną z najważniejszych gwiazd w historii amerykańskiej piosenki, odciskając swe piętno i na muzyce jazzowej i tej bardziej pop. Ten film zaś równie mocno co na jej niesamowitym talencie skupia się także na niemalże wojnie, jaką wypowiedziały jej władze USA. Billie była wielokrotnie aresztowana, więziona, upokarzana za swe poglądy, rasę i styl bycia. Antynarkotykowi agenci federalni, którzy nie dawali jej spokoju do końca życia, uznawali jej wstrząsającą w swej wymowie balladę „Strange Fruit" za obelżywą i niemoralną.

Serialowe piątki+Serialowe piątki+ CANAL+

Film „Billie Holiday" nakręcił Lee Daniels, który w swej filmografii ma m.in. filmy „Pokusa" i „Kamerdyner" oraz pracę (jako twórca, scenarzysta i reżyser) przy serialach „Star" i „Imperium". Na ekranie obok piosenkarki i aktorki Andry Day zobaczymy Trevante Rhodesa („Moonlight", „Predator") i Garretta Hedlunga („Mudbound", „Piotruś. Wyprawa do Nibylandii").

Naszą mini audycję "Serialowe piątki +" usłyszycie w każdy piątek o 16:50 w Radiu Złote Przeboje!

embed

SŁUCHAJ ZŁOTYCH PRZEBOJÓW!